FUNKCJE SYSTEMU

Jakość transmisji jest jednym z pierwszych parametrów jakie ustawiamy podczas streamingu. Streamcast.pl oferuje usługi streamingu w jakości od 32 kbps do nawet 320 kbps. Standardowo każdy klient otrzymuje jakość 128 kbps co odpowiada średniej jakości plikom w formacie mp3. Jakość ta w zupełności wystarcza do odsłuchu stacji radiowej czy nadającego DJ’a. Głos będzie czysty i wyraźny, a muzyka może być odtwarzana na sprzęcie klasy HIFI. Wyższa jakość to lepsza jakość dźwięku, ale też pasmo potrzebne do jego nadawania i odsłuchu. O ile jakości do 128 kbps można spokojnie słuchać np. na telefonie podczas biegania tak jakość 320 kbps może powodować już efekt buforowania z racji pasma jakie potrzebne jest na jego transmisję. Przy stałych łączach nie ma żadnego problemu natomiast komórkowe mogą mieć opóźnienia.

Nasz system jest przystosowany do nadawania niemal w dowolnej jakości. Jeśli nie wiedzą Państwo, która z nich będzie dla Państwa najlepsza prosimy o kontakt. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Nowoczesne formaty oferowane przez naszą platformę to przede wszystkim MP3, najpopularniejszy format plików muzycznych. Polecany jest szczególnie ze wzgledu na swoją popularność. Odtworzymy go na dowolnym urządzeniu. Technicznie nasz system przygotowany jest do transmitowania także innych formatów jak OGG Vorbis, OGG Opus, AAC+. Jeśli chcą Państwo nadawać w innym formacie prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta. Nie wszystkie formaty mogą być odtwarzane na każdym urządzeniu.

Zaawansowany AutoDJ pozwala na odtwrzanie muzyki zawsze wtedy kiedy nikogo nie ma na antenie. Dzięki temu Państwa stacja radiowa może nadawać 24/7/365 niezaleznie od tego czy dostępny jest w danym momencie prezenter. Do każdego pakiet przydzielamy miejsce na pliki muzyczne. Po ich załadowaniu możliwe jest odtwarzanie w playlistach lub ciągle w aplikacji.

Jako jedyni w Polsce oferujemy dostęp do konsoli DJ’a zupełnie online! Dzięki prostemu i przejrzystemu interfejsowi macie Państwo możliwość grania bez potrzeby instalowania jakiejkolwiek aplikacji na swoim urządzeniu. Konsola udostępnia możliwość załadowania plików muzycznych, mikrofon oraz miksowanie utworów między sobą. Dzięki udostępnionemu miejscu na pliki w ramach pakietu macie Państwo możliwość wgrania hitów, a późniejszego ich mixowania.

Całość aplikacji dostępna jest bez jakichkolwiek instalacji i dodatków, zupełnie bezpłatnie dla każdego klienta.

Każdemu klientowi oferujemy miejsce do przechowywania utworów odgrywanychw trybie AutoDJ. W zależności od wybranego pakietu miejsce zostanie przydzielone bez opłat. Istnieje możliwość zwiększenia miejsca. W tym celu należy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta. AutoDJ odtwarza większość popularnych formatów muzycznych, nie ma potrzeby dekodowania plików. Podczas transmisji nasze oprogramowanie automatycznie zdekoduje je w locie do zadanej jakości.

System tworzony z pasją, przyjazny interfejs i nowoczesny wygląd sprawiają, że śmiało możemy powiedzieć, że nikt tego nie ma! Nasz system jest wyjątkowo intuicyjny. Wciąż pracujemy nad jego rozwojem. Dodatkowo działa bardzo szybko i jest skalowalny.

Z pewnością jest to najbardziej nowoczesny system zarządzania stacją w Polsce. Z pomocą naszego panelu możecie Państwo wgrywać muzykę do autopilota, tworzyć konta dla prezenterów, dodawać zapasowe streamy, przeglądać raporty, oraz statystyki.

i wiele więcej ...

Każdy prezenter otrzyma dodatkowe własne konto. Dzięki temu macie Państwo możliwość zarządzania dostępem oraz trzymacie porządek. Każdy prezenter otrzyma oddzielne konto niewspółdzielone z innymi prezenterami. Dzięki temu może logować się do panelu nadawcy lub WebDJ’a lub podłączać danymi prezentera z dowolnej innej aplikacji obsługującej technologię nadawania Iceacast.

Każdy klient otrzymuje bezpłatnie własną stronę radia wraz z playerem. Tylko od Państwa zależy czy udostępnicie link do transmisji bezpośrednio czy podacie stronę radia udostępnioną w panelu, na której można słuchać Państwa stacji.

Po zalogowaniu się do panelu można pobrać kod odtwarzacza do umieszczenia na stronie internetowej Państwa stacji. Wklejając link odwiedzający ma możliwość uruchomienia strumienia bezpośrednio z Państwa strony. Nie potrzebujecie Państwa żadnej wiedzy technicznej. Player udostępniany jest w ramach naszego systemu. Państwo wklejacie tylko kod na stronie, a muzyka jest transmitowana prosto z naszych serwerów nie obciążając Państwa łącza.

Każdy klient ma możliwość uruchomienia w ramach naszego systemu tak zwanego zapasowego strumienia dla już istniejącego. Jeśli macie Państwo już swój główny strumień, ale chcecie Państwo dodatkowo za pośrednictwem naszego systemu uruchomić zapasowy strumień wystarczy w panelu podać dane do aktualnego, a nasz system automatycznie wykryje jakość i dostosuje się do nadawcy.

Korzystając z funkcjonalności AutoDJ macie Państwo możliwość pogrupowania zaimportowanych utworów muzycznych w playlisty odtwarzania. Takich list można utworzyć dowolnie dużo i ustawić je w harmonogramie odtwarzania na dni, tygodnie czy godziny. Dzięki temu w ciągu dnia możemy serwować muzykę np. Trance, Rock, a w nocy lub weekendy np. muzykę klasyczną. Tylko od Państwa zależy harmonogram odtwarzania.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszymi usługami zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.